Іжа та шкіра

Учнівські дослідження. Дослідники
Завдання: Як правильний режим дня та харчування впливає на шкіру підлітка?

В профілактиці вугрів, гнійників і прищів важливий комплексний підхід. Те, що відбивається на обличчі у юнаків та дівчат з 11 до 16 років - наслідок глобальних внутрішніх змін. Тому косметичний догляд обов'язково потрібно підкріпити правильним режимом дня і харчування.
  • Ніч. Краще всього спасти підлітку 7-8 годин. У спальні має бути свіже повітря.
  • Ранок. Дуже хороший ефект вранці дає контрастний душ. Кращий друг проблемної шкіри - загартовування: прохолодні повітряні ванни, вологі обтирання, обливання і холодні купання.
  • День. Вдень по можливості менше їсти смаженого і зайво жирного. Віддавати перевагу охолодженій їжі і напоїв без газів.
  • Вечір. Так само як і вранці, прийняти контрастний душ. А раз на тиждень запланувати похід у лазню. Для підліткової шкіри в лазні особливо ефективний масаж і самомасаж шиї і плечей з ефірною олією бергамоту (1-3 краплі на 10 мл олії солодкого мигдалю) або лимона (4-7 крапель на 10 мл олії солодкого мигдалю). Масаж активізує кровопостачання шкіри голови і обличчя, і в цей час ефірні олії розкривають свої косметичні властивості "у всій красі":
* Бергамот активізує бактерицидні, протизапальні і тонізуючі дії. Звужує пори, вирівнює тон обличчя, робить шкіру чистішою і свіжішою.
* Лимон відновлює природне кисле середовище шкіри і не дозволяє розмножуватися мікроорганізмам. Допомагає впоратися з бактеріально-вірусним висипом, пом'якшує шкіру і злегка її відбілює.
"Золоті шкільні роки ... Нескінченне свято життя і повна свобода!" - Кажуть дорослі з придихом. Як правило, вони забувають, що насправді бути підлітком зовсім не просто. А тут ще ці "ненависні" вугрі та прищі! 
Дійсно, важливо і те, що ми їмо, і як, і скільки. Отже, яким має бути здорове харчування?
1. Ми повинні харчуватися максимально всіляко.
дитина в такому віці потребує повноцінного обіді з супом2. Необхідно вживати продукти, що містять клітковину (хліб, крупи, рис).
3. У день треба споживати не менше 400 г овочів і фруктів (додатково до картоплі). Варто віддавати перевагу продуктам місцевого виробництва.
4. Щодня потрібно їсти молочні продукти з низьким вмістом жиру.
5. Рекомендується замінити високожирне м'ясо на нежирне м'ясо, рибу, птицю, боби.
6. Продукти краще готувати на пару, відварюючи, або в мікрохвильовій печі.
7. Обмежити вжиток вершкового масла.
8. Обмежити вжиток цукру, кондитерських виробів, солодких напоїв.
9. До 6 г в день слід обмежити кількість солі.

ВИСНОВОК: здорова повноцінна їжа може благотворно позначитися на стані шкіри підлітків


ДЖЕРЕЛО:
http://mededpros.com/rizne/diagnos/1672-yak-xarchuvatisya-pidlitku-shhob-uniknuti-prishhiv.html